top of page

gapo ile ki̇b!

Çok uzaklara gitmeden, her gün geçtiğimiz sokaklarda, alışveriş ettiğimiz mahallelerde, baktığımız aynalarda, okuduğumuz kitaplarda, çalıştığımız ofislerde, yiyip içtiğimiz evlerde neler görüyoruz, neler gözümüzden kaçıyor? Geniş Açı Proje Ofisi'nin yürütücülüğünü üstleneceği, her seviyeden fotoğraf üreticisine açık olan kib!*, katılımcıları kendilerine veya kentlerine ya da hem kendilerine hem kentlerine bir arada bakmaya davet ediyor. 

Katılımcıların fotoğraf pratiklerinin ve ilham aldıkları fotoğrafçıların tartışılacağı, benzer konularda yapılan çalışmalardan örneklerin inceleneceği bir oturumla başlayacak atölye kapsamında katılımcılar, üretecekleri mini projelerde sadece kendilerine, yaşamlarına, evlerine, iş ortamlarına, okullarına, aile ve arkadaş çevrelerine odaklanabilecekleri gibi sadece yaşadıkları sokağa, mahalleye, kente de odaklanabilecek veya her ikisini harmanlayarak ele alabilecek.

Atölye süresince yapılacak egzersizler ve tartışmalarla katılımcıların yeni yaklaşımları denemesi ve bakış açılarını geliştirmesi hedeflenirken son oturumlarda üretilen işler değerlendirilip hangi formatlarda sunulabileceği tartışılacak ve daha ileri bir tarihte gerçekleşecek sergiye/sunuma yönelik hazırlıklar yapılacak.

Sokak fotoğrafından kişisel belgesele, sosyal belgeselden sahnelenmiş fotoğrafa her tarzda üretime açık olan atölye, aslında birbirinden çok da bağımsız olmayan bu iki konuyu bir arada ele alma konusunda katılımcıların kendilerine meydan okumalarına da aracılık etmeyi amaçlıyor.

Atölyeye başvurular için son tarih 16 Aralık 2019 Pazartesi. Başvuru için kendinize ait olan ya da ilham aldığınız bir fotoğrafçıdan 10-12 fotoğraflık bir seçkiyi, kendinizi ve atölyeye katılma isteğinizi anlatan kısa bir metinle birlikte info@kaatolye.com adresine iletmeniz yeterli.

1 gün
tek grup
pazar, 14:00-19.00
kontenjan 35 kişi

Atölye danışmanı:
Serdar Darendeliler (GAPO)
& Refik Akyüz (GAPO)

http://www.gapo.org/

Atölye bedeli:
Bizimle iletişime geçin!

KIB+07098-000052.jpg
bottom of page