top of page

Eğitim > Atölyeler >

kanatlarını aç

fotoğrafa yeni başlayanlar ve temel konularda bilgilerini tazelemek isteyenler için temel düzeyde atölyeler…

TFBK.jpeg

temel fotoğraf bilgisi

Fotoğrafın tarihçesinden fotoğraf makinesinin kullanımına, ışığın dilinden görüntü düzenlemeye kadar ihtiyaç duyacağınız tüm bilgileri, Temel Fotoğraf Bilgisi ve Kültürü hem teoride hem de pratikte farklı yöntemler uygulayarak hayata geçiriyor.

tesseract.gif

video 101

Video 101: Kısa Film Yapımına Giriş atölyesi temel düzeyde ancak kapsamlı programıyla, kendi filmlerini çekmek ya da film yapımının süreçlerini öğrenmek isteyen herkesi 6 haftalık keyifli bir süreçte buluşmaya davet ediyor.

gapo ile yakın dönem türkiye fotoğrafı

Yakın Dönem Türkiye Fotoğrafı ile hem yakın geçmişe dair bir hafıza tazelenmesi, hem kategoriler aracılığıyla işler arasında yeni bağlar kurulması, hem de Türkiye'deki yakın dönem fotoğraf üretimine daha geniş bir perspektiften bakılması amaçlanıyor.

_600x457_michael-wesely-experience-time-longest-exposed-photographs-33.jpeg

fotoğraflar ne diyebilir ki?

Uzun bölüm başlıkları ve açıklamaları için daraltılabilir metin idealdir. Düzeninizi bozmadan, insanların ihtiyaç duydukları tüm bilgilere erişmesini sağlar. Metninizde herhangi bir yere bağlantı oluşturun veya metin kutunuzu tıklandığında genişleyecek şekilde ayarlayın. Metninizi buraya yazın...

.png

makroşka

Orhan Cem Çetin ile makro objektif ve efektif özellikleri, focus stacking, photo stitch, macro light painting, time lapse tekniklerinin nasıl uygulandığının yanı sıra teknik bilginin sanatsal pratikteki önemi üzerine konuşma fırsatı bulacaksınız. Makroşka'da öz mü biçimi doğururu, biçim mi özü belirler, hangisi hangisinin içinden çıkar soruları ile de uğraşacağız. Tekniğin karmaşıklığı ve Orhan Cem Çetin'in deneyselliği gözünüzü korkutmasın; kendisi aynı zamanda eşine az rastlanılır bir anlatıcı.

BGP_edited.jpg

biçimsel görme pratikleri

Fotoğrafa yeni başlayanlar ve yeni bir bakış pratiği kazanmak isteyenler için gerçekleştirilen Biçimsel Görme Pratikleri Atölyesi, 8 hafta boyunca kendi görme biçiminizi keşfetmenize yardımcı oluyor.

_600x450_fbtt_abelardomorell+(1).jpg

fotoğrafın bi' tuhaf tarihi

Bu atölyede öncü-fotoğrafçılar ve onların başarısızlıklarından, fotoğraf uğruna ölen çıraklardan, pek bilinmeyen kahramanlarından, fotoğrafın karanlık tarafından, fotoğraftan sonra hayatımıza giren olgulardan ve fotoğrafın geçmişimde olanlardan konuşacağız.

bottom of page