top of page

Sat, Mar 25

|

Ka x Assembly

Expat Dialogue #1 | Sanatçı Konuşması - Öze Yavuz

Ankara Expat ve Ka işbirliğiyle, Expat Dialogues başlıklı bir söyleşi dizisi başlıyor. Bu uzun soluklu seride, yazarlar, sanatçılar ve müzisyenler gibi çok çeşitli alanda çalışmalar yürüten profesyoneller çalışmalarını ve deneyimlerini paylaşacaklar.

Etkinlik Biletleri Tükenmiştir
Diğer etkinlikleri gör
Expat Dialogue #1 | Sanatçı Konuşması - Öze Yavuz
Expat Dialogue #1 | Sanatçı Konuşması - Öze Yavuz

Saat ve Yer

Mar 25, 2023, 7:30 PM – 9:00 PM GMT+3

Ka x Assembly, Oran, One Tower AVM, Kudüs Cd. 6/A D:Kat:1, 06450 Çankaya/Ankara

Etkinlik Hakkında

Expat Dialogue #1 

25 Mart 2023,  Cumartesi 19:30

Öze Yavuz 

Expat Dialogue #1 , Ka x Assembly'de gerçekleşecektir.

Katılım 60 kişi ile sınırlıdır. 

-----

Ankara Expat ve Ka işbirliğiyle, Expat Dialogues başlıklı bir söyleşi dizisi başlıyor. Bu uzun soluklu seride, yazarlar, sanatçılar ve müzisyenler gibi çok çeşitli alanda çalışmalar yürüten profesyoneller çalışmalarını ve deneyimlerini paylaşacaklar. Etkinlik dizisinde sunumlar ve konuşmaların ardından izleyicilerle karşılıklı soru-cevap oturumları yer alacak.

İlk etkinliğin konuğu yetenekli bir Türk sanatçı olan Öze Yavuz. Alanında çok sayıda eser yayınlamış bir sanatçı ve illüstratör olan Öze Yavuz "Meksika Yaratılış Mitleri" adlı kitabı üzerinden, Meksika mitolojisinin özünü çarpıcı çizimlerle yakalama sürecini ve çalışmalarının arkasındaki ilhamı tartışacak.

Etkinlik Ankara Expat temsilcilerinin kısa konuşması ile başlayacak ve ardından Öze Yavuz, "Meksika Yaratılış Mitleri" adlı kitabını İngilizce olarak tartışmak üzere sözü alacak. Sunumunun ardından, dinleyiciler interaktif bir soru-cevap bölümünde soru sorma fırsatı bulacaklar.

---

Öze Yavuz

2003 yılında İstanbul Üniversitesi “İspanyol Dili ve Edebiyatı” Bölümünden mezun olur. İki yıl boyunca Bilgi Üniversitesi Türk Dili Biriminde yarı zamanlı okutman olarak çalıştıktan sonra 7 yıl sürecek olan Meksika yolculuğuna yelken açar. Meksika’daki UNAM (Ulusal Otonom Meksika Üniversitesinde) “Sanat Tarihi” üzerine yüksek linsansını yaparken Türkçe- İspanyolca yazılı ve sözlü çeviriler yapar, resim atölyelerine katılır, “Tlalóc” ve “Ateş Böcekleri Vadisi” isimlerinde gölge tiyatroları düzenler. İki yıl boyunca Türkiye Meksika Büyükelçiliği’nde İspanyolca- Türkçe- İngilizce yazılı ve sözlü çevirmen olarak çalışır. Türkiye’ye döndüğü 2015 yılında bir yıl boyunca İstanbul Yeditepe Üniversitesi’nde İspanyol Dili bölümünde İspanyolca dersleri verir. İki buçuk yıl Meksika İstanbul Konsolosluğu’nda İspanyolca- Türkçe- İngilizce yazılı ve sözlü çevirmen olarak çalışır. 2018 yılından itibaren İstanbul Aydın Üniversitesi’nin “İspanyol Dili ve Çevirmenlik” Bölümünde Öğretim Görevlisi olarak ve Haramidere Açı Koleji’nde ilkokul ve ortaokul sınıflarına ders vermektedir. Öze, halen okur, yazar, çizer, öğrencilerinin İspanyolca üzerinden çıktığı yolculuklarında onlara rehberlik eder, zira bir dilin bambaşka ufuklara gebe olduğuna inanır.

Biletler

  • Reading the Cinema

    TRY 0.00
    Sale ended

Total

TRY 0.00

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page